Program Partnerski mBanku
mBank.pl

Blog

Co oznacza "saldo dzienne" przez 120 dni?

20.11.2009, 12:20 Janusz, Rozliczenia

 

W tabeli prowizji jest zapis "W terminie 120 dni od dnia złożenia wniosku na tym rachunku musi zostać zanotowane saldo dzienne w wysokości co najmniej 100 zł".

Otrzymaliśmy zapytanie od partnera: "Co to oznacza? Czy to znaczy że przez 4 miesiące musi być co najmniej 100 zł na koncie?".

Nie. Oznacza to, że na koncie musi być 100 zł przez minimum jeden dzień w okresie 120 dni od daty złożenia wniosku.

wróć

skomentuj

zyzeq 23.02.2010, 00:24
a moje pytanie jest czy wpłacanie na raty czyli raz 20, 50 aż do uzyskania 100zł i przeleżenia na koncie też zostaje prowizja dodana czy już nie musi być to cała suma...
mimick 04.02.2010, 11:14
Bank nie może odpisać VAT bo nie jest jego płatnikiem. Jestem w programie od początku i z tego co pamiętam jego założenia to nie był skierowany do pośredników ale dla "innych", stąd takie rozliczenia. Nie widzę powodów dla których maiłbym stawać się specjalnie dla programu pośrednikiem finansowym (dodawać nowe pkwiu do mojej DG) i wystawiać faktury zw, skoro 100% mojej działalności to działalność opodatkowana 22%. Faktury zw wpłynęły by niekorzystnie na możliwości odliczania vatu od zakupów (sprzedaż zw wpływa na % udział odliczenia vatu od sprzedaży). Jeśli chciałbym być pośrednikiem po prostu podpisałbym umowę agencyjną z bankiem.
lukjarz 30.01.2010, 20:31
Nie, nie ma sensu podwójne opodatkowywanie partnerów tylko dlatego żeby "mieć prostsze rozliczenie". Jeżeli partner ma DG i przewiduje zarobki (ogólne obroty z działalności) ponad 50 000 zł/ rok to musi się zarejestrować jako płatnik VAT. Jeżeli przewiduje zarobki z finansowych programów partnerskich - może od razu przy rejestracji wpisać sobie do PKD pośrednictwo finansowe itp., albo później zaktualizować wpis (koszt - 50zł). Poza tym - nawet jeżeli miałoby się odbywać z VAT'em - kwota rozliczenia powinna być kwotą netto na fakturze, gdyż każde przedsiębiorstwo może ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku VAT z Urzędu Skarbowego.
mimick 30.01.2010, 16:06
No hmm moim zdaniem ma to sens. Żeby wystawiać FA VAT zw. partner musiałby być zarejestrowanym płatnikiem VAT, prowadzić rodzaj działalności (PKD) upoważniający do wystawiana takich ("zwolnionych") faktur, mieć umowę agencyjną z instytucją finansową (bankiem).. itp itp. Trudno przecież stawiać partnerowi warunki aby zmodyfikował swoje PKD , aby móc się rozliczać. W ten sposób mogłaby zgłaszać się do programu jedynie wąska określona grupa przedsiębiorców. Być może takich partnerów jest niewiele (większość pewnie nie jest płatnikiem VAT więc wystawia jedynie rachunki ), stad ujednolicono rozliczenia aby każdy mający stronę www z miejscem np. na banner/reklamę i prowadzący DG mógł się rozliczać, bez konieczności stawiania się pośrednikiem finansowym...
lukjarz 29.01.2010, 23:33
@mimick: właśnie się kontaktowałem i dostałem taką odpowiedź: "Fakturę VAT należy wystawić na kwotę brutto odpowiadającą wartości wygenerowanego dla Państwa rozliczenia. (...) Nazwa usługi to: Wykorzystanie platformy sprzedażowej mBank.net.pl, rozliczenie nr ... (...) Prowizja w programie jest prowizją uzyskiwaną i zależną od skutecznych działań marketingowych Partnera, podatek VAT od takiej usługi to 22%." Czyli wygląda na to że konto w programie lepiej mieć na osobę prywatną, której potrącają 15% podatku (dochodowy-20% koszty uzyskania przychodu), podczas gdy firmę kosztować to będzie 33% (VAT+dochodowy) Swoją drogą - dziwi mnie taka postawa, ponieważ sprzedaż "na fakturę" jest łatwiejsza niż wynagradzanie osób prywatnych, którym trzeba podatki opłacać, deklaracje wysyłać itd. Utrudniając więc [w sensie - ujmując wygrodzenia] partnerom z DG - sami sobie robicie "pod górkę" :/
mimick 29.01.2010, 16:57
A jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT (wystawiasz faktury VAT, nie ważne czy 0,22,7%) czy tylko rachunki? Zwolnienie z VAT dotyczy zarejestrowanych płatników VAT. Jeśli nie jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT to zwolnienie z VAT nie ma zastosowania, wystawiasz rachunek na kwotę brutto prowizji. Najlepiej skontaktuj sie z organizatorem, to ci wyjaśni wątpliwości.
lukjarz 29.01.2010, 10:02
A możecie wytłumaczyć dlaczego przy rozliczeniu na firmę de facto pomniejszacie kwotę prowizji o 22% VATu? Przecież jest to pośrednictwo finansowe, które jest zwolnione z VAT - i takie zasady rozliczenia obowiązują w innych programach np. Money.pl .
polmoney 16.01.2010, 18:18
A kiedy zmieniany jest status transakcji na "potwierdzoną" również po 4 miesiącach, czy jak jest to 100zł przez min. jeden dzień na koncie?
markonix 21.11.2009, 10:41
'Ciekawy' artykuł, ale jeżeli już powstał można by było rozwinąć tą zasadę np. rozwijając słowo "saldo dzienne". Czy chodzi o 24h od momentu pojawienia się kwoty, o 24h od północy do następnej północy, czy o 100zł przy zmianie dnia.
homoklikus 21.11.2009, 10:28
Nie to że bym się śmiał, ale kto pyta nie błądzi:)